Soki owocowe - klarowne czy przecierowe?Małe dzieci, począwszy od półroczniaków kończąc na uczniach pierwszych klas uwielbiają soki owocowe (sprawdź). Oczywiście rzadko kiedy również dorosły człowiek nie przepada za nimi. Jednak to właśnie dla tych najmniejszych soki owocowe są produkowane z zachowaniem największych środków bezpieczeństwa i higieny. Na półkach sklepowych można znaleźć duże ilości różnych soków, dostosowanych do wieku, a także upodobań.


Soki owocowe - klarowne czy przecierowe?

Foto: mamzdrowie.pl


Oczywiście nie ma to jak soki owocowe przyrządzone samodzielnie w domu, kiedy wiadomo, że owoce są zdrowe i hodowane bez chemii. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych dostępne są soki owocowe klarowne oraz przecierowe. I tu jest właśnie problem, jakie soki wybierać? Klarowne to najczęściej jednoskładnikowe. A sok przecierowy różni się od niego tym, że nie został pozbawiony niezwykle ważnego składnika z owoców, z których został zrobiony. Soki owocowe przecierowe zawierają błonnik, który wspomaga pracę układu pokarmowego. Bardzo często soki przecierowe są mieszane z różnych owoców, a także warzyw. Choćby znane wszystkim Kubusie, które dzieci uwielbiają, a zawierają marchewkę, której często jeść na surowo i w zupach nie chcą.

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 2)Brak komentarzy.

Dodaj komentarzZapraszamy do czytania bloga poświęconego tematyce Żywieniowej. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych i przydatnych informacji dotyczących karmienia niemowląt, odpowiedniej diety i informacji na temat samych produktów.